×
دریافت قیمت
+ مشاوره رایگان

اردیبهشت 8, 1397
سئو گوگل

سئو گوگل

امروزه تعداد زیادی از افراد جامعه برای معرفی کسب و کار خود به دیگران، در میان گذاشتن ایده ها، نظرات و فعالیت‌ها و همچنین رونق کسب و کار و افزایش درآمد خود و انجام بازاریابی و تبلیغات اقدام به ساخت سایت می‌کنند. همانطور که می‌دانید، هر سایت رقبای زیادی در دنیای اینترنت دارد، در نتیجه سایتی موفق تر است که کاربران زیادی را جذب خود نماید. پرسشی که معمولا برای تمامی صاحبان وبسایت ها وجود دارد این است که چگونه افراد زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنند؟ برای این کار روش های مختلفی وجود دارد اما امروزه مهمترین ابزاری که افراد را به سمت یک سایت هدایت می‌کند، موتور جستجوی گوگل می‌باشد. زیرا اکثریت کاربران اینترنت، گوگل را برای انجام جستجوهای خود برمی‌گزینند. با توجه به اهمیت گوگل، در ادامه این مطلب به بیان مواردی در زمینه رتبه های برتر گوگل، نحوه دست یافتن به رتبه های برتر و سئو گوگل می‌پردازیم.

سئو گوگل2

نقش گوگل در بازاریابی و تبلیغات

معمولا افراد برای کسب اطلاعات بیشتر و یافتن پاسخ پرسش های خود، جستجو در گوگل را انتخاب می‌کنند. زیرا سریع ترین روش برای دست یافتن به پاسخی جامع در تمامی زمینه‌ها و موضوعات، انجام جستجو از طریق موتور جستجوی گوگل می‌باشد. حال تصور کنید افرادی به دنبال یافتن خدمات و یا محصولاتی باشند و از طریق گوگل اقدام به جستجو نمایند. چنین مشتریانی به احتمال بسیار زیاد با ورود به یک سایت در صورتی که سایت مربوطه خدمات یا محصولات مورد نظر آنان را داشته باشد، از کاربران ثابت آن سایت شده و اقدام به خرید می‌کنند. پس می‌توانیم بگوییم گوگل با نمایش لینک سایت‌ها در نتایج جستجوی خود و هدایت کاربران به یک سایت، عملیات بازاریابی اینترنتی را برای صاحبان وبسایت‌ها و کسب و کارها انجام می‌دهد. در واقع یکی از روش‌های بسیار کاربردی در بازاریابی اینترنتی، استفاده از موتورهای جستجو به ویژه موتور جستجوی گوگل می‌باشد.

رتبه‌های برتر گوگل

همانطور که می‌دانید، گوگل نتایج جستجوی کاربران برای هر کلمه یا عبارت کلیدی را در چندین صفحه به کاربران نمایش می‌دهد. آیا تمامی این صفحات دارای ارزش یکسانی هستند؟ قطعا پاسخ این سؤال منفی می‌باشد. کاربران در اغلب مواقع، وارد سایت هایی می‌شوند که در صفحات اول و دوم گوگل قرار دارند. بسیاری از افراد، حتی وارد صفحات بعدی نمایش داده شده توسط گوگل نیز نمی‌شوند. بنابراین در میان تمامی نتایج نمایش داده شده، نتایجی از جهت جذب کاربران ارزشمند هستند که در صفحات اول و دوم گوگل ظاهر شوند.

چگونه رتبه برتر گوگل شویم؟

پس از راه اندازی یک وبسایت، برای اکثر صاحبان وبسایت ها ممکن است پرسش های زیر به وجود بیاید:

چرا سایتمان پس از راه اندازی و درج مقداری محتوا، در صفحه ‌ی اول گوگل ظاهر می‌شود؟

نحوه‌ی کسب رتبه های برتر گوگل چیست؟

در پاسخ پرسش اول باید بگوییم هیچ سایتی بلافاصله پس از راه اندازی در نتایج برتر گوگل ظاهر نمی‌شود. البته در مواردی خاص ممکن است این اتفاق رخ دهد. سایت هایی که در مدت زمان کمی پس از راه اندازی جایگاه خوبی را در نتایج گوگل به دست می‌آورند، در ماه عسل گوگل قرار دارند. یعنی گوگل در حال سنجش این سایت ها برای تعیین جایگاه واقعی آن‌هاست و جایگاه خوبی که از چنین رخدادی برای یک سایت در نظر گرفته می‌شود، دائمی نیست. گوگل موارد زیادی را برای رتبه دادن به یک دامنه در نظر می‌گیرد. یکی از این موارد عمر دامنه می‌باشد. از موارد دیگر الگوریتم های گوگل است که تعیین کننده‌ی برتری یک سایت نسبت به سایر سایت های مشابه هستند.

برای کسب رتبه‌های برتر گوگل، روش‌هایی مانند تبلیغات کلیکی و انجام تبلیغات در گوگل مؤثر هستند. اما تمامی این روش ها به صورت موقتی بوده و با پرداخت هزینه های بسیار بالا انجام می‌شوند. روشی بهتر، کاربردی تر و کم هزینه تر برای کسب رتبه های برتر گوگل، سئو گوگل می‌باشد. سئو به عملیاتی گفته می‌شود که با انجام آن‌ها سایت شما مورد توجه و علاقه‌ی موتورهای جستجو قرار گرفته و در رتبه های برتر گوگل قرار می‌گیرد. در واقع شما با سئو گوگل ، سایت خود را در  برخی از کلمات کلیدی خاص، در رتبه های برتر گوگل قرار می‌دهید.

سئو یا تبلیغات گوگل؟

برخی از افرادی که به دنبال روشی سریع برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل هستند، در صورت داشتن بودجه‌ی کافی، تبلیغات گوگل را انتخاب می‌کنند. تبلیغات در گوگل، با صرف هزینه‌ی زیاد و به صورت موقتی، انجام می‌شود. سئو، عملی زمان بر است و ممکن است برای رسیدن به رتبه‌ای مناسب در بعضی از کلمات کلیدی، حتی چندین ماه زمان نیاز باشد. اما نتیجه‌ی حاصل از سئو، به صورت طولانی مدت باقی می‌ماند.

در حالت کلی باید بگوییم تبلیغات گوگل زمانی مؤثر است که سایت از نظر سئو نیز در وضعیت خوبی قرار داشته باشد. پس صاحبان سایت‌ها پیش از انجام تبلیغات، بهتر است ابتدا روی سئو سایت خود تمرکز نمایند. آنچه که موجب جذب کاربران بیشتر در یک سایت می‌شود، محتوای سایت و بسیاری دیگر از موارد مربوط به سئو داخلی سایت می‌باشد و در صورتی که این موارد دارای مشکلات و یا نواقصی باشند، تشویق کاربران برای کلیک بر روی لینک سایت چندان مؤثر نخواهد بود. نکته ای که اهمیت دارد و موجب پیشرفت یک کسب و کار و یا رونق یک سایت می‌گردد، باقی ماندن کاربران جذب شده در سایت می‌باشد.

مزایای سئو گوگل

1- امروزه رقابت در میان سایت ها برای کسب جایگاه برتر گوگل، روز به روز در حال افزایش است. این نکته را فراموش نکنید که رقبای شما نیز همواره در حال سئو سایت خود هستند، در نتیجه انجام سئو برای موفقیت و پیشی گرفتن از رقبا امری ضروری می‌باشد.

2- جذب کاربران بیشتر برای یک سایت از اهمیت زیادی برخوردار است. انجام سئو گوگل موجب می‌شود که یک سایت، بازدیدکنندگان بیشتر و در نتیجه ترافیک بیشتری را از موتور جستجوی گوگل جذب نماید.

3- همانطور که پیشتر گفتیم، از میان روش‌هایی که برای بهبود رتبه سایت وجود دارند، نتیجه حاصل از سئو، دائمی می‌باشد.

4- سئو گوگل نسبت به روش‌هایی مانند تبلیغات در گوگل، کم هزینه تر و پربازده تر می‌باشد.

سئو در سایت ساز زرین

سایت ساز زرین با ارائه تعدادی پلن در زمینه‌ی سئو، کاربران خود را برای کسب رتبه‌ای برتر در موتور جستجوی گوگل یاری می‌دهد. تیم ما بهینه سازی انواع سایت فروشگاهی ، شرکتی، خبری و … را انجام می‌دهد. پلن‌های سئو ما، به سه دسته‌ی سئوی برنزی(پلن اولیه)، سئوی نقره‌ای(پلن متوسط) و سئوی طلایی(پلن حرفه‌ای) تقسیم می‌شود.

موارد موجود در پلن اولیه، بسیار پایه‌ای هستند و سئو برای کلمه کلیدی خاصی انجام نمی‌شود. در پلن نقره‌ای، سئو سازی برای یک کلمه کلیدی اصلی و در پلن طلایی برای دو یا چند کلمه کلیدی اصلی انجام می‌شود.

این 3 پلن با توجه به نیاز سایت‌ها و  همچنین بودجه، امکانات و انتظارات صاحبان سایت‌ها در نظر گرفته شده‌اند و این امکان برای صاحبان کسب و کارها فراهم شده است تا بتوانند پلن مناسبی را متناسب با شرایط خود انتخاب نمایند و در این مورد هیچ محدودیتی از نظر هزینه برای آن‌ها وجود نداشته باشد. از طرفی مشاوران متخصص حوزه‌ی سئو در سایت ساز زرین، همواره آماده‌ی پاسخگویی و کمک به کسب و کارها برای انجام انتخابی مناسب هستند.

برای آگاهی از خدمات موجود در هر یک از پلن‌ها و مشاهده‌ی قیمت‌ها، روی لینک زیر کلیک کنید:

 سئو سازی سایت

لازم به ذکر است که کیفیت کار بسیار خوب و قیمت ها مناسب می‌باشد و امکان پرداخت به صورت اقساط ماهانه نیز برای کاربران عزیز فراهم است.

علاوه بر پلن‌های سئو، سایت ساز زرین پلن‌هایی را جهت درج رپورتاژ آگهی، دریافت بک لینک و ایجاد لندپیج در نظر گرفته است. پلن‌های درج رپورتاژ و دریافت بک لینک به کسب و کارهایی پیشنهاد می‌شوند که سئوی داخلی مناسبی دارند و تنها نیاز به دریافت بک لینک یا تقویت سئو خارجی سایت می‌باشد. الیته در صورت تماس پیش از تهیه‌ی این خدمات، امکان دریافت مشاوره‌ی لازم در جهت انتخاب مناسب‌ترین پلن، از متخصصان سئو سایت ساز زرین وجود دارد. برای مشاهده‌ی پلن‌های رپورتاژ آگهی و خرید بک لینک، به لینک‎های زیر مراجعه کنید:

خرید رپورتاژ آگهی و بک لینک

پکیج کوئیک سئو

در صورت داشتن هر گونه سؤال در زمینه‌ی سئو سازی و یا خرید سایت، با مشاوران ما تماس بگیرید. مشاوران سایت ساز زرین به صورت 24 ساعته آماده‌ی پاسخگویی به شما کاربران گرامی می‌باشند.

 

Rate this post
مقالات مرتبط
پیام بگذارید
  1. spareyab گفت:

    خیلی مفید بود واقعا به این نکته ها احتیاج داشتم