×
دریافت قیمت
+ مشاوره رایگان

فروردین 23, 1396
بهینه سازی وردپرس برای موتورهای جستجو

بهینه سازی وردپرس برای موتورهای جستجو

بهینه سازی وردپرس برای موتورهای جستجو

وردپرس محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) روی کره زمین است. بسیاری از کارشناسان استفاده از وردپرس را توصیه می‌کنند زیرا سئوی مناسبی دارد، به همین دلیل است که افراد زیادی وردپرس را انتخاب می‌کنند. CMS مطمئن می‌شود که کدی که تولید می‌کند از بهترین شیوه‌های SEO پیروی می‌کند.

راه های زیادی برای هدایت ترافیک به سایت شما وجود دارد، اما بهینه سازی موتور جستجو(SEO) یکی از موثرترین آنهاست. سئو مجموعه ای از استراتژی ها و تکنیک هایی است که با هدف کمک به رتبه بندی صفحات شما در نتایج موتورهای جستجو انجام می شود. این امر دید سایت شما را افزایش می‌دهد و می‌تواند به آن کمک کند تا واقعاً پیشرفت کند. علاوه بر این، راه‌های ساده زیادی برای بهبود سئوی سایت وردپرس شما وجود دارد.

امروزه وردپرس بدلیل استفاده آسان ،مدیریت محتوا عالی، و جلوه زیبایی که دارد مورد علاقه طراحان سایت قرار گرفته است . در جهان امروز، میلیون ها نفر از طراحان سایت  از وردپرس استفاده می کنند. وردپرس تنها سیستمی است که دارای function ها و دستور العمل های مناسب برای بهینه سازی  موتورهای جستجو بوده و هست.
بهینه سازی وب سایت عملیاتی است که یک صفحه وب را در صفحه نتایج موتورهای جستجو بهبود می دهد.
اغلب افراد تمایل بهینه شدن وب سایت خود در موتورهای جستجو را دارند .و می دانید که یکی از راه هایی که بتوانید اطلاعات مختلف بدست آورید استفاده از موتورهای جستجو می باشد.هنگامی که در موتورهای جستجو به دنبال اطلاعاتی هستید ،سایتی های که در اولین صفحه قرار میگیرند بیشترین بازدیدکنندگان را جذب می کنند. مدیران  سایت ها برای این که بتوانند در جایگاه بالایی در موتورهای جستجو قرار بگیرند باید چند تکنیک برای بهینه سازی سایت وردپرس خود انجام بدهند.

ابتدا باید به این سوالات پاسخ داد:

 چرا سایت شما به بهینه سازی (سئو سازی) نیاز دارد؟
بهینه سازی سایت وردپرس توسط موتورهای جستجو علاوه براین که باعث قرار گرفتن سایت شما در صفحات اول موتورهای جستجو میشود در افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت و رونق تجارت الکترونیک شما نیز کمک میکند

چگونه سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنیم؟

 

بهینه سازی وردپرس

بهینه سازی در مدت زمان کم اگر اتفاق بیفتد دوامی ندارد زیرا موتورهای جستجو باید از کیفیت سایت شما اطمینان پیدا کنند تا باعث شود سایت شما صفحات اول قرار بگیرد.

برای بهینه سازی سایت وردپرس برای موتورهای جستجو چه گام هایی باید برداشته شود؟

 انتخاب یک دامنه ( Domain ) مناسب و مرتبط به موضوع سایت

داشتن یک دامنه که با محتوا سایت شما مرتبط باشد و موتورهای جستجو بتوانند سریعتر از موضوع سایت شما آگاه شوند در بهینه سازی بسیار موثر است. یکی از قابلیت‌هایی که موتورهای جستجو مانند گوگل دارند این است که میتواند دامنه را ترجمه نماید.

موضوع شما یکی از مهم ترین انتخاب هایی است که برای سایت وردپرس خود انجام می دهید. ظاهر و چیدمان سایت شما را تعیین می کند، می تواند عملکرد جدیدی ارائه دهد و همچنین در سئو آن نقش دارد. موضوع شما می تواند بر سرعت سایت شما تأثیر بگذارد .نحوه توسعه یک موضوع نیز مهم است زیرا کد تمیز به سایت شما بهترین شانس را در SERP می دهد.

 طراحی حرفه ای و رعایت استاندارد ها

سایت شما باید طوری طراحی شود که کاربران بتوانند به راحتی با سایت شما کار بکنند و استاندارد های w3c در آن رعایت شده باشد. در این زمینه می‌توانید مقاله استاداردهای w3c در بهینه سازی سایت را مطالعه فرمایید.
نکته :  در صورتی که مایلید استانداردهای بهینه سازی در سایت شما  رعایت  شود  می‌توانید از سایت های  موجود در  سایت ساز  استفاده کنید.

 انتخاب یک میزبان قدرتمند و عالی

انتخاب هاست نقش زیادی در سئو سایت دارد. برای این که یک بهینه سازی حرفه ای داشته باشید از سرورهای اختصاصی و یا سرورهای مجازی اختصاصی استفاده کنید و درصورتی که توانایی خرید ندارید می‌توانید  یک IP جداگانه برای سایت خود خریداری کنید تا از سایتهای دیگر سرور متمایز شوید.

ارائه دهنده میزبانی که انتخاب می کنید برای SEO حیاتی است. از آنجایی که گوگل هنگام رتبه بندی سایت ها سرعت را در نظر می گیرد، یک هاست خوب می تواند به شما کمک کند تا در صدر SERP ها قرار بگیرید. میزبان شما همچنین بر میزان خرابی سایت شما و فاصله فیزیکی بین سرورها و بازدیدکنندگان تأثیر می گذارد  که هر دو از عوامل رتبه بندی هستند.

 تولید محتوای سودمند و مفید

ابتدا باید از کپی کردن محتوا دوری کنید زیرا موتورهای جستجو سریع اطلاع پیدا می کنند که محتوا را کپی کرده اید. همین طور محتوا باید مرتبط با سایت شما باشد و از قرار دادن محتواهای غیر مرتبط بپرهیزید. و این نکته فراموش نشود که مقاله‌ها خیلی کوتاه و یا خیلی بلند نشوند.

وقتی گوگل و سایر موتورهای جستجو الگوریتم های پیچیده ای را برای رتبه بندی وب سایت ها ایجاد می کنند، هدف آنها کمک به مرتبط ترین و مفیدترین سایت ها است که امتیاز بالایی کسب کنند. عوامل رتبه بندی خاص و اثرات آنها در طول زمان تغییر می کند، اما این موضوع اساسی ثابت می ماند. اگر می‌خواهید با تلاش‌های سئوی خود موفقیت را ببینید ، بر ایجاد محتوای با کیفیت تمرکز کنید.

 عنوان ها و توضیحات مناسب، کلیدی و مرتبط

بخش مهمی که در موتورهای جستجو دیده می‌شود عنوان‌ها هستند. قرار دادن عنوان مناسب با سایت و استفاده از عنوان‌های کلیدی و کاربردی مناسب در سئو سازی سایت وردپرس بسیار موثر است.
شاید هنگام جستجو اطلاعات در موتورهای جستجو مشاهده کرده‌اید که در پایین زیرعنوان‌ها، متن‌هایی وجود دارد،  این متن‌ها همان توضیحات هستند. سعی کنید از توضیحاتی استفاده کنید که باعث جذب کاربران شوند.

تگ های عنوان گزینه های قالب بندی هستند که می توانید برای عناوین بخش در صفحات و پست ها اعمال کنید.استفاده از این عناوین برای ساختار محتوای خود دو چیز را انجام می دهد. با شکستن متن شما و آسان‌تر خواندن آن، یک مزیت بصری ارائه می‌کند. همچنین، خزنده‌ها توجه زیادی به سرفصل‌ها می‌کنند و از آن‌ها برای درک نحوه سازماندهی محتوای شما و محتوای آن استفاده می‌کنند. بنابراین هنگام ایجاد پست ها و صفحات، فراموش نکنید که اغلب و به طور مداوم از گزینه های عنوان وردپرس استفاده کنید.

ساخت فایل Robots.txt و محدود سازی دسترسی

فایل Robots.txt موجب محدود کردن دسترسی موتورهای جستجو می‌شود و زمانی که سایت شما دارای محتوای تکراری هست و یا برای موتور جستجو کاربرد ندارد ایندکس نشود. این کار با قرار دادن این فایل در root هاست خود امکانپذیر است.

 معرفی برای موتورهای جستجو

در این مرحله باید سایت خود را برای موتورهای جستجو معرفی و ثبت کنید.
معرفی سایت به گوگل – Webmaster Tools – Crawl URL
معرفی سایت به بینگ – Submit your Site to Bing

 ثبت سایت در Webmaster Tools موتورهای جستجو

 در بخش Webmaster Tools میتوان سایتی که معرفی کردید را ببینید و اگر نیازمند تنظیماتی بود انجام دهید و یا در صورت وجود مشکلات آنها را رفع کنید.
ابزارهای مدیران سایت در گوگل – Google Webmaster Tools
ابزارهای مدیران سایت در بینگ – Bing Webmaster Tools

 فعالیت در شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی زیادی وجودارد که در بهینه سازی سایت وردپرس شما کمک بسزایی می‌کنند. می‌توانید با استفاده از این شبکه‌ها صفحاتی برای وب سایت خود ایجاد کنید تا کاربران زیادی را جذب کند.

 لینک سازی (Link Building) و افزایش لینکهای ورودی

زمانی که سایت شما دارای محتوای مفید و مناسب است موجب می‌شود کاربران زیادی جذب سایت شما شوند و اگر کاربران از سایت راضی باشند لینک سایت را در سایت‌ها و وبلاگ ها و صفحات اجتماعی قرار داده و به معرفی شما می‌پردازند لذا نیازی به تبادل لینک و خریدن لینک نیست . Link Building یا لینک سازی در بهینه سازی سایت شما کمک کننده است.

پیوندها را در جایی که به طور طبیعی با آنها مطابقت دارند ترکیب کنید و خوانندگان را به سمت وب سایت های با کیفیت بالا که قبلاً در SERP رتبه بالایی دارند، هدایت کنید. استفاده هوشمندانه از پیوندهای داخلی و خارجی، کلید دستیابی به بهترین نتایج ممکن سئو است.

 معرفی سایت در دایرکتوری های لینک قدرتمند و سالم

هنگامی که لینک سایت خود دایرکتوری های مانند Dmoz و Yahoo Directoryقرار می دهید می توانید علاوه بر این که تعدا کاربران سایت خود را افزایش دهید افزایش پیج رنک و رنکینگ داشته باشید.

 استفاده از آمارگیرهای قدرتمند نظیر Google Analytic

 

استفاده از گوگل آنالیتیکس

زمانی که علاقه دارید بدانید که تعداد بازیدکنندگان سایت شما افزایش پیدا کرده است یا نه .میتوانیید از آمارگیرها استفاده کنید که یکی از این آمارگیرها Google Analytic است.

 برای کاربران کار کنید نه موتورهای جستجو

باید مهم‌ترین هدف شما کاربران باشد زیرا رضایت کاربران از سایت شما باعث رضایت موتورهای جستجو می‌شود و اگر این سوال برایتان پیش می‌آید که موتورهای جستجو از کجا میفهمند که برای کاربران کار میکنید یا موتورهای جستجو ؟ میتوان گفت که این کار بسیار آسان است و حتی برای انسان‌ها هم قابل تشخیص است.

از افزونه سئوی اختصاصی استفاده کنید

افزونه ها قطعات کوچکی از نرم افزارهای افزودنی هستند که می توانید نصب کنید و ویژگی ها و عملکردهای جدیدی را به سایت شما اضافه می کنند. افزونه ای وجود دارد که به سایت شما کمک می کند تقریباً هر کاری انجام دهید. در واقع، افزونه های زیادی وجود دارند که به طور خاص برای بهبود سئوی سایت شما طراحی شده اند.

این افزونه ها می توانند ویژگی های کوچک و هدفمندی مانند ایجاد نقشه سایت را ارائه دهند .برای نتایج بهتر، همچنین می‌توانید یک افزونه SEO جامع مانند Yoast SEO را انتخاب کنید که مجموعه کاملی از ویژگی‌های متمرکز بر بهینه‌سازی را به سایت شما اضافه می‌کند.

ساختار پیوند دائم خود را تغییر دهید

پیوندهای دائمی URL های دائمی هستند که به پست ها، صفحات و سایر محتوای سایت شما اشاره می کنند. آنها چیزی هستند که مردم برای ارجاع و پیوند دادن به سایت شما استفاده می کنند و ظاهر آنها اهمیت دارد. لینک‌های واضح و توصیفی که محتوای آنها را توصیف می‌کنند برای موتورهای جستجو آسان‌تر هستند و می‌توانند رتبه‌بندی را افزایش دهند.

یک نقشه سایت ایجاد کنید

نقشه سایت لیستی از تمام صفحات و سایر محتوای وب سایت شما است که معمولاً در یک سلسله مراتب سازماندهی می شوند. این یک راه سریع برای مشاهده نحوه چیدمان سایت شما و شامل چه مواردی است. در حالی که این نقشه‌های سایت زمانی برای کمک به کاربران در جهت‌یابی وب‌سایت‌ها طراحی شده بودند، هدف اصلی آنها اکنون انتقال اطلاعات به ربات‌های موتور جستجو است.

در حالی که افزودن نقشه سایت به وب سایت شما به طور مستقیم رتبه آن را در موتورهای جستجو افزایش نمی دهد، اما همچنان یک ابزار ارزشمند SEO است.

محتوای خود را بر اساس کلمات کلیدی بسازید

کلمات کلیدی عبارات کوتاهی هستند که موضوع محتوای شما را توصیف می کنند. انتخاب یک کلمه کلیدی برای هر پست یا صفحه و استفاده از آن در مکان‌های مختلف مانند ، عنوان و خود محتوا روشی متداول برای برقراری ارتباط موضوع با خزنده‌های موتورهای جستجو و افزایش شانس نمایش محتوای شما به صورت مرتبط است.

 صبر

صبور باشید(گر صبر کنی ز گوره حلوا سازی!) موتورهای جستجو باید سایت شما را بررسی کنند و بعد از مطمئن شدن از کیفیت سایت شما، سایت شما در صفحات اول کلمات جستجو شده لیست می‌کنند.

حال بعد از مطالعه روش هایی که باعث بهینه سازی سایت وردپرس برای موتور های جستجو اگر مایل بودید که سایتی داشته باشید که تمامی موارد بالا در آن رعایت شده باشد و مورد علاقه موتورهای جستجو باشد . می توانید از وب سایت های آماده سایت ساز زرین نیز دیدن کنید.

Rate this post
مقالات مرتبط
پیام بگذارید