بهینه سازی وردپرس برای موتورهای جستجو

بهینه سازی وردپرس برای موتورهای جستجو

بهینه سازی وردپرس برای موتورهای جستجو

بهینه سازی وردپرس

امروزه وردپرس بدلیل استفاده آسان ،مدیرت محتوا عالی، و جلوه زیبایی که دارد مورد علاقه طراحان سایت قرار گرفته است . در جهان امروز، میلیون ها نفر از طراحان سایت  از وردپرس استفاده می کنند. وردپرس تنها سیستمی است که دارای function ها و دستور العمل های مناسب برای بهینه سازی  موتورهای جستجو بوده و هست.
بهینه سازی وب سایت عملیاتی است که یک صفحه وب را در صفحه نتایج موتورهای جستجو بهبود می دهد.
اغلب افراد تمایل بهینه شدن وب سایت خود در موتورهای جستجو را دارند .و می دانید که یکی از راه هایی که بتوانید اطلاعات مختلف بدست آورید استفاده از موتورهای جستجو می باشد.هنگامی که در موتورهای جستجو به دنبال اطلاعاتی هستید ،سایتی های که در اولین صفحه قرار میگیرند بیشترین بازدیدکنندگان را جذب می کنند. مدیران  سایت ها برای این که بتوانند در جایگاه بالایی در موتورهای جستجو قرار بگیرند باید چند تکنیک برای بهینه سازی سایت وردپرس خود انجام بدهند.

ابتدا باید به این سوالات پاسخ داد:

 چرا سایت شما به بهینه سازی (سئو سازی) نیاز دارد؟
بهینه سازی سایت وردپرس توسط موتورهای جستجو علاوه براین که باعث قرار گرفتن سایت شما در صفحات اول موتورهای جستجو میشود در افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت و رونق تجارت الکترونیک شما نیز کمک میکند

بهینه سازی وردپرس

چگونه سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنیم؟

بهینه سازی در مدت زمان کم اگر اتفاق بیفتد دوامی ندارد زیرا موتورهای جستجو باید از کیفیت سایت شما اطمینان پیدا کنند تا باعث شود سایت شما صفحات اول قرار بگیرد.

برای بهینه سازی سایت وردپرس برای موتورهای جستجو چه گام هایی باید برداشته شود؟

گام اول: انتخاب یک دامنه ( Domain ) مناسب و مرتبط به موضوع سایت

داشتن یک دامنه که با محتوا سایت شما مرتبط باشد و موتورهای جستجو بتوانند سریعتر از موضوع سایت شما آگاه شوند در بهینه سازی بسیار موثر است. یکی از قابلیتهایی که موتورهای جستجو مانند گوگل دارد این است که میتواند دامنه را ترجمه کند.

گام دوم: طراحی حرفه ای و رعایت استاندارد ها

سایت شما باید طوری طراحی شود که کاربران بتوانند به راحتی استفاده کنندو استاندارد های w3c در آن رعایت شده باشد .در این زمینه میتوانید مقاله استاداردهای w3c در بهینه سازی سایت را مطالعه فرمایید.
نکته :   در صورتی که مایلید استانداردهای بهینه سازی در سایت شما  رعایت  شود  میتوانید از سایت های  موجود در   سایت ساز  استفاده کنید.

گام سوم: انتخاب یک میزبان قدرتمند و عالی

انتخاب هاست نقش زیادی در سئو سایت دارد برای این که یک بهینه سازی حرفه ای داشته باشید از سرورهای اختصاصی و یا سرورهای مجازی اختصاصی استفاده کنید و درصورت توانایی خریدن ندارید حد اقل یک IP جداگانه برای سایت خود خریداری کنید تا از سایتهای دیگر سرور متمایز شوید.

گام چهارم: تولید محتوای سودمند و مفید

ابتدا باید از کپی کردن محتوا دوری کنید زیرا موتورهای جستجو سریع اطلاع پیدا می کنند که محتوا را کپی کرده اید. همین طور محتوا باید مرتبط با سایت شما باشد و از قرار دادن محتواهای غیر مرتبط بپرهیزید. و این نکته فراموش نشود که مقاله ها نه زیاد کوتاه باشند و نه خیلی طولانی شوند.

گام پنجم: عنوان ها و توضیحات مناسب، کلیدی و مرتبط

بخش مهمی که در موتورهای جستجو دیده میشود عنوان ها هستند .قرار دادن عنوان مناسب با سایت و استفاده از عنوان های کلیدی و کاربردی مناسب در سئو سازی سایت وردپرس بسیار موثر است
توضیحات ها : شاید هنگام جستجواطلاعات در موتورهای جستجو مشاهده کرده اید که زیر عنوان ها متن هایی وجود دارد . این متن ها همان توضیحات هستند . سعی کنید از توضیحاتی استفاده کنید که باعث جذب کاربران شود.

گام ششم :ساخت فایل Robots.txt و محدودی سازی دسترسی

فایل Robots.txt باعث محدود کردن دسترسی موتورهای جستجو می شود وزمانی که سایت شما دارای محتوای تکراری هست و یا برای موتورجستجو کاربرد ندارد ایندکس نشود. این کار با قرار دادن این فایل در root هاست خود امکانپذیر است

گام هفتم: معرفی برای موتورهای جستجو

دراین مرحله باید سایت خود را برای موتورهای جستجو معرفی و ثبت کنید
معرفی سایت به گوگل – Webmaster Tools – Crawl URL
معرفی سایت به بینگ – Submit your Site to Bing

بهینه سازی وردپرس

 

گام هشتم: ثبت سایت در Webmaster Tools موتورهای جستجو

Webmaster Tools ،در این بخش میتوان سایتی که معرفی کردید را ببینید و اگر نیازمند تنظیماتی بود انجام دهید و یا مشکلاتی که دارد را برطرف کنید
ابزارهای مدیران سایت در گوگل – Google Webmaster Tools
ابزارهای مدیران سایت در بینگ – Bing Webmaster Tools

گام نهم: فعالیت در شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی زیادی وجودارد که در بهینه سازی سایت وردپرس شما کمک بسزای می کند . میتوانید با استفاده از این شبکه ها صفحاتی برای وب سایت خود ایجاد کنید تا کاربران زیادی را جذب کند.

گام دهم : لینک سازی (Link Building) و افزایش لینکهای ورودی

زمانی که سایت شما دارای محتوای مفید و مناسب است باعث میشود کاربران زیادی جذب شود و اگر کاربران از سایت راضی باشند لینک سایت را در سایت ها و وبلاگ ها و صفحات اجتماعی قرار داده و معرفی میکنند پس نیاز به تبادل لینک و خریدن لینک نیست . Link Buildingیا لینک سازی در بهینه سازی سایت شما کمک میکند

گام یازدهم: معرفی سایت در دایرکتوری های لینک قدرتمند و سالم

هنگامی که لینک سایت خود دایرکتوری های مانند Dmoz و Yahoo Directoryقرار می دهید می توانید علاوه براین که تعدا کاربران سایت خود را افزایش دهید افزایش پیج رنک و رنکینگ داشته باشید.

گام دوازدهم: استفاده از آمارگیرهای قدرتمند نظیر Google Analytic

زمانی که علاقه دارید بدانید که تعداد بازیدکنندگان سایت شما افزایش پیدا کرده است یا نه .میتوانیید از امارگیر ها استفاده کنید که یکی از این آمارگیرها Google Analytic است

گام سیزدهم: برای کاربران کار کنید نه موتورهای جستجو

بیشتر هدف شما کاربران باشد زیرا رضایت کاربران از سایت شما باعث رضایت موتورهای جستجو می شود و اگر این سوال برایتان پیش می آید که موتورهای جستجو از کجا میفهمند که برای کاربران کارمیکنید یا موتورهای جستجو .میتوان گفت که این کار بسیار آسان است و حتی برای انسان ها هم قابل تشخیص است

گام چهاردهم هم: صبر

صبور باشید(گر صبر کنی ز گوره حلوا سازند!).موتورهای جستجو باید سایت شمارا بررسی کنند و بعد از مطمئن شدن از کیفیت سایت شما ، سایت شما در صفحات اول کلمات جستجو شده لیست کنند.

حال بعد از مطالعه روش هایی که باعث بهینه سازی سایت وردپرس برای موتور های جستجو اگر مایل بودید که سایتی داشته باشید که تمامی موارد بالا در آن رعایت شده باشد و مورد علاقه موتورهای جستجو باشد . می توانید از وب سایت های آماده سایت ساز نیز دیدن کنید.

مقالات مرتبط