mobile friendly

mobile friendly

mobile friendly

mobile friendly

یکی از نکاتی که باید به آن توجه زیادی شود تا زمانی که کاربران از طریق موبایل سایت را باز می کنند از استفاده کردن سایت خسته نشوند توجه به mobile friendly بودن سایت است  که امروز موضوع مقاله بررسی میکند که تا چه حدی این مورد در سایت مهم است .

آیا سایت شما از نظر گوگل منطبق با استانداردهای mobile friendly است؟

برای این که بدانید که آیا در  سایت شما استانداردهای mobile friendly رعایت شده است در همین جهت گوگل در ژوئن سال ۲۰۰۹ یک ابزاری عمومی که قابلیت  اندازه گیری سرعت و صفحات سایت را داشت  به نام page speed tool منتشر کرد. نسخه دوم این ابزار در ماه ژانویه ۲۰۱۵ به نام page speed insights منتشر شد که به صاحبان سایت کمک می کند تا استانداردهای   mobile friendly  در سایت استفاده شود.

درهمین جهت  همه متخصصین و…. از این ابزار استفاده کردند تا سایت خود را با استانداردهای mobile friendly منطبق کنند. دربعضی مواقع ممکن است حتی اگر از استانداردها استفاده کنید  موتور های جستجو گوگل نتواند آن را ببرسی کنند به دلیل اینکه ،گوگل در حال ارائه الگوریتم جدید خود، به نام Mobilegeddon می باشد.

مشکلات تطبیق بر الگوریتم های mobile friendly گوگل

mobile friendly

استفاده از الگوریتم های mobile friendly فقط زمانی که از طریق موبایل جستجو انجام میگرد تاثیر دارد.سایت های که از الگوریتم های mobile friendly استفاده نمی کنند موجب می شود که رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو و کاربران خود را  از دست بدهند اما سایت ها استفاده کننده از این الگوریتم در رتبه بندی در موتورهای جستجو جایگاه بالایی  کسب میکنند.

ابزاری به نام  page speed insight وجو دارد که موجب میشود سایت شما دارای استانداردهای ریسپانسو باشد ولی این ابزار صفحات را براساس نحوه مشاهده سایت توسط کاربران واقعی برسی می کند و این یعنی از ربات های گوگل و قواعد فایل robots.txt برای بررسی صفحات  استفاده نمی کند .بنابراین اگر در آینده سایت ها که از استانداردهای mobile friendly پیروی می کنند باربات های گوگل تطبیق داده بشود مشکل ایجاد میشود یعنی اگر در فایل robots.txt محدودیت هایی وجود داشته باشد ربات های گوگل در تشخیص اینکه سایت متناسب با استاداردها است دچار مشکل میشود به دلیل از این قیبل مشکلات ،داشتن یک آدرس مجزا برای نسخه موبایل سایت دیگر بهترین گزینه نیست و گوگل تاکید ویژه ای برای استفاده از  طراحی رسپانسیو برای نسخه موبایل سایت ها دارد.

چگونه سایت خود را برای نمایش در موبایل آماده کنیم؟

mobile friendly

ابزاری به نام Mobile Friendly Test وجود دارد که هم از ربات های گوگل پشتیبانی می کند و هم خود را با الگوریتم های mobile friendly تطبیق می دهد  از مزایای این ابزار این است که اگر فایل هایی در  robots.txt مسدود شده اند پیدا می کند چون این فایل ها باعث میشود سایت های مناسب در موبایل نمایش داده نشوند.

رتبه بندی Mobile friendly جدید گوگل برای وب سایت شما چگونه است؟

دلیل افزایش رتبه در موتورهای جستجو سازگار با با تلفن همراه  وجود ۱٫۹۱ میلیارد کاربر گوشی های تلفن هوشمند در سراسر جهان و خرده فروشان آنلاین برای دستگاه های تلفن همراه، که احتمال بالارفتن  در سال ۲۰۱۷ به ۳۷۰ میلیارد دلار وجود دارد.

تغییر الگوریتم گوگل:

با وجود استاندارد mobile friendly  وب سایت شما روی کلیه دستگاه های همراه مثل گوشی هوشمند و یا تبلت در دسترس است دلیل اینکه استفاده از این استاندارد موجب افزایش رتبه در گوگل میشوداین است که گرفتن نتایج جستجو با کیفیت بالا را برای کاربران سایت های بهینه سازی شده برای دستگاه های تلفن همراه ساده می کند

حال این سوال برای شما پیش می آید که چه تاثیری در کسب و کار دارد ؟

گوگل دارای مجموعه ای از قوانین است که برای  رتبه بندی سایت می باشد ویکی ازقوانین این است که هنگامی که کلمه کلیدی جستجو شد، در عنوان صفحه وب ظاهر میشود.

تست Mobile friendly بودن:

نکته: برای تست وب سایت URL سایتی را که می خواهید تست شودوارد می کنید و همچنین می توانید صفحات تست را  ویزیت کنید.

زمانی که گوگل میخواهد بداند که آیا از استانداردهای mobile friendly در سایت شما استفاده شده است یا نه ، URL شما را تحلیل میکند بنابراین زمانیکه وارد URL میشوید این تست توسط گوگل اجرا میشود و بازخورد آن به سایت شما فرستاده میشود و مشکلاتی که در سایت وجود دارد از قبیل کوتاه بودن متن،نزدیک بودن لینک هاو…..

شما را راهنمایی میکند تا ساییتان بهبود پیدا کندبنابراین باید از این تکنولوژی استفاده کنید زیرا استفاده از دستگاه های همراه زیاد شده است اطمینان حاصل کنید که سایت شما برای کاربران همراه بهینه شده باشد چون این می تواند بهترین سرمایه گذاری در طراحی وب سایتتان باشد.

مقالات مرتبط