طراحی سایت دانشگاهی

طراحی وب سایت دانشگاهی

امروزه با توجه به تمایل افراد به بالا رفتن سطح علمی و آگاهی علاقه آنها به تحصیلات آکادمیک افزایش یافته است. شاید بتوان گفت وارد عصر جدیدی از آگاهی و پیشرفت تکنولوژی شده‌ایم و از این بابت مدیریت تعداد زیادی دانشجو امکان پذیر شده است. برای این مورد می‌توان از طراحی سایت دانشگاهی استفاده نمود. با استفاده از سایت ‌می‌توان کلیه اقدامات و یا درصد بالایی از امور دانشجویان و اساتید را در سایت جای داد. از این طریق علاوه بر ارتباط سریع و راحت‌تر دانشجویان با یکدیگر و استاتید و عوامل دانشگاه و صرفه جویی در زمان می‌توان کلاس‌های آنلاین نیز برگزار نمود. از این رو بیشتر اوقات نیز به حضور فیزیکی در دانشگاه نبوده و می‌توان از راه دور در کلاس‌ها شرکت نمود. یکی دیگر از مزایای سایت دانشگاهی این است که به راحتی می‌توان اخبار مربوط به دانشجویان همان دانشگاه از جمله مسابقات و بسیاری از اخبارهای دیگر و زمان برگزاری امتحانات و انتخاب واحدها و دروس و حذف و اضافه‌ی آنها را در سایت گنجاند. در حالت کلی طراحی سایت دانشگاهی امروزه یک نیاز اساسی محسوب می‌شود و هر دانشگاه موظف به داشتن سایت می‌باشد.

طراحی سایت دانشگاهی
امکانات اصلی و جانبی طراحی سایت دانشگاهی

امکانات اصلی و جانبی طراحی سایت دانشگاهی

در طراحی سایت اختصاصی معمولا دو نوع یا دو دسته امکانات وجود دارد. برخی از این امکانات به صورت پیش‌فرض هستند وبرای تمامی سایت‌ها اعمال می‌شوند. در واقع این امکانات، اصلی و کلیدی هستند و ابتدا سایت بر اساس آنها شکل می‌گیرد. امکاناتی که در دسته‌ی دوم قرار می‌گیرند امکانات جانبی یا همان امکانات مد نظر مشتریان هستند که متناسب با نیاز سایت و به بهترین نحو در سایت سفارش داده شده اعمال خواهند شد. این مورد در طراحی سایت دانشگاهی و تمامی سایت‌های سفارشی دیگر نیز وجود دارد.

آماده هستید؟ شما هم می‌توانید جهت طراحی سایت درخواست مشاوره دهید...

مزایای طراحی سایت دانشگاهی

برگزاری جلسات دانشگاهی
برگزاری جلسات آنلاین

معمولا در دانشگاه جلسات متعددی بین مسئولان انجام می‌شود و افراد موظف هستند حتما در این جلسات حضور پیدا نمایند. با استفاده از سایت دانشگاهی و ایجاد بستر مناسب می‌توان این جلسات را به صورت آنلاین برگزار نمود.

تشکیل کلاس های جبرانی
تشکیل کلاس‌های جبرانی

گاها به دلیل برخی از مسائل از جمله سفر و ... برگزاری کلاس‌ها با خلل مواجه می‌شود. در صورتیکه طراحی سایت دانشگاهی با امکان برگزاری کلاس‌های آنلاین می‌تواند به بهترین نحو این مسئله را حل نماید.

تعیین واحد دروس
تعیین واحد دروس

یکی از مهم‌ترین کاربردهای سایت دانشگاهی تعیین واحد داشنجویان است. اگر این امر به صورت فیزیکی انجام شود قطعا هرج و مرج به وجود می‌آید. در صورتیکه با استفاده از سایت و صورت آنلاین به راحتی این مسئله حل خواهد شد.

ارتباط بین دپارتمان های مختلف
ارتباط بین دپارتمان‌های مختلف

بخش‌های اداری مختلف دانشگاه نیاز به ارتباط با یکدیگر دارند. لذا از این جهت داشتن طراحی سایت دانشگاهی می‌تواند بستری فراهم نماید تا بخش‌ها به صورت آنلاین امکان ارسال و دریافت پیغام با یکدیگر داشته باشند.

اخبار و اطلاع رسانی
اخبار و اطلاع رسانی

با استفاده از سایت می‌توان به معرفی بخش‌های مختلف دانشگاه پرداخت و علاوه بر این می‌توان اخبار مسابقات، یا اطلاعیه‌های دانشگاه، وام‌های دانشجویی، و حتی اخبار سایر دانشگاه‌ها از سراسر جهان را در سایت دانشگاه قرار داد.

برگزاری امتحانات
برگزاری امتحانات

گاها برخی از دانشجویان به دلیل دور بودن از محل دانشگاه و یا موارد موجود طبیعی نمی‌توانند سر جلسه امتحانات دانشگاه حضور یابند. با استفاده از سایت و در بستر آنلاین به راحتی می‌توان به برگزاری امتحانات پرداخت.

مشاهده برخی از سایت‌های آماده سایت ساز زرین

سایت شرکتی پارس سایت شرکتی پارس
سایت پارس
شرکتی- به همراه هاست و دامنه رایگان
سایت شرکتی البرز سایت شرکتی البرز
سایت البرز
شرکتی- به همراه هاست و دامنه رایگان
سایت فروشگاهی دیجی مارکت پلاس خرید سایت دیجی مارکت پلاس
سایت دیجی مارکت پلاس
فروشگاهی-به همراه هاست و دامنه رایگان
سایت فروشگاهی نیوشاپ سایت فروشگاهی نیوشاپ
سایت نیوشاپ
فروشگاهی-به همراه هاست و دامنه رایگان
سایت فروشگاهی اپن کارت سایت فروشگاهی اپن کارت
سایت اپن کارت
فروشگاهی-به همراه هاست و دامنه رایگان
سایت خبری تکتا سایت خبری تکتا
سایت تکتا
خبری - به همراه هاست و دامنه رایگان
سایت خبری آسمان سایت خبری آسمان
سایت آسمان
خبری - به همراه هاست و دامنه رایگان
سایت شخصی صحیفه سایت شخصی صحیفه
سایت صحیفه
شخصی - به همراه هاست و دامنه رایگان
سایت خبری نسیم سایت خبری نسیم
سایت نسیم
خبری - به همراه هاست و دامنه رایگان
وب سایت آموزشی ترمه وب سایت آمزشی ترمه
سایت ترمه
آموزشی- به همراه هاست و دامنه رایگان

راه های ارتباط با ما

تماس با ما
پیام بگذارید