×
دریافت قیمت
+ تخفیف ویژه

طراحی سایت دانشگاهی

طراحی وب سایت دانشگاهی

امروزه با توجه به تمایل افراد به بالا رفتن سطح علمی و آگاهی علاقه آنها به تحصیلات آکادمیک افزایش یافته است. شاید بتوان گفت وارد عصر جدیدی از آگاهی و پیشرفت تکنولوژی شده‌ایم و از این بابت مدیریت تعداد زیادی دانشجو امکان پذیر شده است. برای این مورد می‌توان از طراحی سایت دانشگاهی استفاده نمود. با استفاده از سایت ‌می‌توان کلیه اقدامات و یا درصد بالایی از امور دانشجویان و اساتید را در سایت جای داد. از این طریق علاوه بر ارتباط سریع و راحت‌تر دانشجویان با یکدیگر و استاتید و عوامل دانشگاه و صرفه جویی در زمان می‌توان کلاس‌های آنلاین نیز برگزار نمود. از این رو بیشتر اوقات نیز به حضور فیزیکی در دانشگاه نبوده و می‌توان از راه دور در کلاس‌ها شرکت نمود. یکی دیگر از مزایای سایت دانشگاهی این است که به راحتی می‌توان اخبار مربوط به دانشجویان همان دانشگاه از جمله مسابقات و بسیاری از اخبارهای دیگر و زمان برگزاری امتحانات و انتخاب واحدها و دروس و حذف و اضافه‌ی آنها را در سایت گنجاند. در حالت کلی طراحی سایت دانشگاهی امروزه یک نیاز اساسی محسوب می‌شود و هر دانشگاه موظف به داشتن سایت می‌باشد.

طراحی سایت دانشگاهی
امکانات اصلی و جانبی طراحی سایت دانشگاهی

امکانات اصلی و جانبی طراحی سایت دانشگاهی

در طراحی سایت اختصاصی معمولا دو نوع یا دو دسته امکانات وجود دارد. برخی از این امکانات به صورت پیش‌فرض هستند وبرای تمامی سایت‌ها اعمال می‌شوند. در واقع این امکانات، اصلی و کلیدی هستند و ابتدا سایت بر اساس آنها شکل می‌گیرد. امکاناتی که در دسته‌ی دوم قرار می‌گیرند امکانات جانبی یا همان امکانات مد نظر مشتریان هستند که متناسب با نیاز سایت و به بهترین نحو در سایت سفارش داده شده اعمال خواهند شد. این مورد در طراحی سایت دانشگاهی و تمامی سایت‌های سفارشی دیگر نیز وجود دارد.

اصول طراحی سایت دانشگاهی

 

ساختار و چیدمان سایت را برنامه ریزی کنید

 

در طراحی سایت دانشگاهی ابتدا فهرستی از صفحات هدف و اصلی را تعیین کنید. این صفحات باید به طور اختصاصی و با چیدمان کاملا منظم طراحی شوند. سپس می توانید بقیه صفحات را با الگو گرفتن از این صفحات طراحی کرد.

هر سایت آموزشی و دانشگاهیی باید حداقل این 6 صفحه را در سایت خود داشته باشد.

  • صفحه اصلی، معمولا صفحه اصلی ویترین هر سایتی هست و معمولا در تمام طراحی ها از جمله طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت خبری و هر نوع طراحی سایت صفحه اصلی باید طراحی شود.
  • صفحه درباره ما، جایی که کاربران بتوانند درباره سازمان، آموزشگاه، دانشگاه و تمامی اطلاعاتی که درباره شما نیاز دارد را ببیند.
  • هیئت علمی، اساتید و کارکنان، یکی از مهم ترین قسمت ها در طراحی سایت دانشگاهی همین قسمت است. دانش جویان و افراد دوست دارند تا رزومه و اساتید هر دانشگاه را بشناسند.
  • شرایط پذیرش، یک سری اطلاعات مفید برای دانش جویان آینده نگر، از جمله شرایط پذیرش و فرایند ثبت نام که باید طی کنند.
  • صفحه انتقادات و پیشنهادات، این صفحه برای بهبود وضعیت دانشگاه و اطلاع از شرایط دانشجویان الزامی است.
  • صفحه تماس با ما، این قسمت نیز اعم از راه های ارتباطی حضوری،تلفنی و آنلاین ضروری است. تا افراد در هر نقطه از کشور بتوانند مشکلات و سوالات خود را برطرف کنند.

محتوا های سایت را به صورت جذاب و با بند های کوتاه بنویسید

 

در نوشتن محتوا برای طراحی سایت دانشگاهی اول از همه باید بدانیم کاربرد آن محتوا چه کسی است. محتوا های سایت دانشگاهی به 2 نوع تقسیم می شوند.

محتوای نوع اول محتوایی است که دانشجویان به آن نیاز دارند و مجبورند که آن را بخوانند. مانند اطلاعیه های مهم، شرایط ثبت نام و ... که مجبورند آن را به هر نحوی که نوشته شده بخوانند.

اما محتوای نوع دوم این گونه نیست و صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی نوشته شده اند. در این گونه ازمحتوا حتما باید از عنوان های جذاب استفاده کنید تا کاربر مورد نظر روی محتوا کلیلک کند. همچنین از نوشتن بند های طولانی خودداری کنید. زیرا هر چقدر هم که جذاب باشد، از دور که نگاه می کنیم بند های طولانی ترسناک به نظر می آیند و اکثر کاربران و دانشجویان از خواندن آن اجتناب می کنند.

از تصاویر مناسب استفاده کنید

 

شاید بتوان گفت در طراحی سایت دانشگاهی عکس ها حرف اول را می زند. به هیچ عنوان از عکس های قدیمی و بی کیفیت استفاده نکنید. سعی کنید برای این کار از یک عکاس حرفه ای استفاده کنید. با این کار می توانید تمام ویژگی های دانشگاه خود را به رخ بکشید. منظره ها، طبیعت دانشگاه، همایش ها و هر آنچه که بتوان از آن عکس گرفت را با یک عکاس حرفه ای به صورت زیبا به تصویر بکشید.

از سرعت سایت غافل نشوید

 

سایت های دانشگاهی با توجه به ورودی بالایی که دارند از همین روز ممکن است بیشتر از بقیه سایت ها دچار این مشکل شوند. سعی کنید در همان ابتدای طراحی سایت دانشگاهی به فکر سرعت سایت باشید. شما می توانید با انتخاب یک هاست مناسب خیال خود را از این موضوع راحت کنید. همچنین تکنیک هایی نیز برای افزایش سرعت سایت وجود دارد که اگر مایل بودید می توانید مقاله " افزایش سرعت سایت در وردپرس" را مطالعه کنید.

حال اگر از تعداد کاربرانی که وارد سایت می شوند بگذریم، تاثیر بعدی که سرعت بر روی سایت دارد، رتبه بندی گوگل است.

گوگل هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی برای کدام عبارت جستجو باید جزو نتایج برتر باشد ، سعی می کند رفتار کاربران را بررسی کند. صفحات وب با بارگذاری آهسته باعث نارضایتی گوگل و کاربران می شوند. اگر بارگذاری صفحه به طور مداوم بیش از چند ثانیه طول بکشد، هم بازدیدکنندگان و هم موتورهای جستجو آن را ترک خواهند کرد. همین موضوع باعث کاهش اعتبار شما نزد گوگل خواهد شد. پس سرعت سایت را نیز در الویت کار خود قرار دهید.

آماده هستید؟ شما هم می‌توانید جهت طراحی سایت درخواست مشاوره دهید...

مزایای طراحی سایت دانشگاهی

برگزاری جلسات دانشگاهی
برگزاری جلسات آنلاین

معمولا در دانشگاه جلسات متعددی بین مسئولان انجام می‌شود و افراد موظف هستند حتما در این جلسات حضور پیدا نمایند. با استفاده از سایت دانشگاهی و ایجاد بستر مناسب می‌توان این جلسات را به صورت آنلاین برگزار نمود.

تشکیل کلاس های جبرانی
تشکیل کلاس‌های جبرانی

گاها به دلیل برخی از مسائل از جمله سفر و ... برگزاری کلاس‌ها با خلل مواجه می‌شود. در صورتیکه طراحی سایت دانشگاهی با امکان برگزاری کلاس‌های آنلاین می‌تواند به بهترین نحو این مسئله را حل نماید.

تعیین واحد دروس
تعیین واحد دروس

یکی از مهم‌ترین کاربردهای سایت دانشگاهی تعیین واحد داشنجویان است. اگر این امر به صورت فیزیکی انجام شود قطعا هرج و مرج به وجود می‌آید. در صورتیکه با استفاده از سایت و صورت آنلاین به راحتی این مسئله حل خواهد شد.

ارتباط بین دپارتمان های مختلف
ارتباط بین دپارتمان‌های مختلف

بخش‌های اداری مختلف دانشگاه نیاز به ارتباط با یکدیگر دارند. لذا از این جهت داشتن طراحی سایت دانشگاهی می‌تواند بستری فراهم نماید تا بخش‌ها به صورت آنلاین امکان ارسال و دریافت پیغام با یکدیگر داشته باشند.

اخبار و اطلاع رسانی
اخبار و اطلاع رسانی

با استفاده از سایت می‌توان به معرفی بخش‌های مختلف دانشگاه پرداخت و علاوه بر این می‌توان اخبار مسابقات، یا اطلاعیه‌های دانشگاه، وام‌های دانشجویی، و حتی اخبار سایر دانشگاه‌ها از سراسر جهان را در سایت دانشگاه قرار داد.

برگزاری امتحانات
برگزاری امتحانات

گاها برخی از دانشجویان به دلیل دور بودن از محل دانشگاه و یا موارد موجود طبیعی نمی‌توانند سر جلسه امتحانات دانشگاه حضور یابند. با استفاده از سایت و در بستر آنلاین به راحتی می‌توان به برگزاری امتحانات پرداخت.

مشاهده برخی از سایت‌های آماده سایت ساز زرین

سایت شرکتی پارس سایت شرکتی پارس
سایت پارس
شرکتی- به همراه هاست و دامنه رایگان
سایت شرکتی البرز سایت شرکتی البرز
سایت البرز
شرکتی- به همراه هاست و دامنه رایگان
سایت فروشگاهی دیجی مارکت پلاس خرید سایت دیجی مارکت پلاس
سایت دیجی مارکت پلاس
فروشگاهی-به همراه هاست و دامنه رایگان
سایت فروشگاهی نیوشاپ سایت فروشگاهی نیوشاپ
سایت نیوشاپ
فروشگاهی-به همراه هاست و دامنه رایگان
سایت فروشگاهی اپن کارت سایت فروشگاهی اپن کارت
سایت اپن کارت
فروشگاهی-به همراه هاست و دامنه رایگان
سایت خبری تکتا سایت خبری تکتا
سایت تکتا
خبری - به همراه هاست و دامنه رایگان
سایت خبری آسمان سایت خبری آسمان
سایت آسمان
خبری - به همراه هاست و دامنه رایگان
سایت شخصی صحیفه سایت شخصی صحیفه
سایت صحیفه
شخصی - به همراه هاست و دامنه رایگان
سایت خبری نسیم سایت خبری نسیم
سایت نسیم
خبری - به همراه هاست و دامنه رایگان
وب سایت آموزشی ترمه وب سایت آمزشی ترمه
سایت ترمه
آموزشی- به همراه هاست و دامنه رایگان

راه های ارتباط با ما

تماس با ما
Rate this post
پیام بگذارید