نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب در وب سایت

کلمات کلیدی یا کلیدواژه ها (Keywords) شناسه ای برای موتورهای جستجو از قبیل یاهو ، گوگل ، بینگ ، ASKو… هستند که توسط این شناسه ها ، سایت شما شناسایی می شود. بدترین اتفاق برای یک وب مستر انتخاب نادرست کلیدواژه است زیرا این انتخاب باعث نمایش و یا عدم نمایش وب سایت درنتیجه جستجو  موتورهای جستجو می شود.بنابراین انتخاب نادرست کلمات کلیدی برای محتوای وب سایت خود موجب میشود که کاربران به سختی وب سایت شمارا مشاهده کنند.

برای SEO ی بهتر وب سایت خود چه تعداد keyword یا کلید واژه انتخاب کنیم ؟

اولین مرحله اساسی هنگام طراحی یک وب سایت ، بهینه سازی  برای موتورهای جستجو می باشد .تعداد کلیدواژه های انتخابی برای وب سایت بستکی به هدف و تجارت شما دارد و اینکه ضروری است که بدانید کاربران با چه نوع کلماتی در موتورهای جستجو به دنبال کسب و کار شما هستند.

از وب سایت های رقیب برای پیدا کردن Keyword های بهتر استفاده کنید

یکی از بهترین روش ها این است که بدانید رقیب شما در وب سایت خودچه کلیدواژه هایی استفاده کرده است .برای این که کلیدواژه های سایت رقیب را ببینید ابتدا روی صفحه وب سایت مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه View Source را انتخاب نمایید بعد با انتخاب گزینه Find،  کلمه Meta Keywords یا Meta Tag را جستجو کنید در این قسمت کلمات کلیدی استفاده شده در سایت وجود دارد. کد HTML موردنظر احتمالا چیزی شبیه به شکل زیر است

<meta name=”Keywords” content=”…”>

عمومیت و محبوبیت Keyword های خود را بررسی کنید

بعد از انتخاب کلمات کلیدی باید محبوبیت آنها را بررسی کنید برای این کار ابزاری به نام google keyword planner وجود دارد ولی برای آدرس های ایران مسدود شده است .با وارد کردن هر کلیدواژه در این ابزار ، تعدادی کلمات که مرتبط با این کلید واژه است را به شما پیشنهاد می کند البته این کار کمی زمانبر است.

انتخاب کلیدواژه های مناسب

دراین مرحله باید بهترین کلید واژه هارا انتخاب کنید که بهترین گزینه برای بیان موضوع و هدف وب سایت شما باشد. بومی سازی کلیدواژه ها را بر اساس زبان فارسی و کشور ایران فراموش نکنید، کلمات باید متناسب با محل و جامعه ای که در آن زندگی میکنید باشد .مثلا اگر درایران زندگی میکنید باید کلید واژه های فارسی را انتخاب کنید

کلیدواژه ها، کلمات کلیدی یا Keyword ها را برای SEO در کجای وب سایت قرار دهیم ؟

بعد از اتخاب نهایی کلید واژه ها باید این کلمات کلیدی  را در صفحه قرار دهید . روش های مختلفی وجود دارد که در این جا به برخی از این روش ها به شکل زیر است:

استفاده در تگ عنوان یا:Title Tag  بهترین مکان برای قرار دادن کلمات کلیدی در تگ عنوان است.که موتورهای جستجو ارزش بسیاری برای این تگ قائل هستند .محتوای این تگ ها در پنجره مرورگر مشاهده میکنیدو به آبی رنگ هستند.

سر خط یا:Headline

اهمیت سرخط ها زمانی است که  نظر کاربری که در اینترنت جستجو میکند را جلب کند .بیستر کاربران خیلی سریع از وب سایت ها می گذرند .سرخط ها موجب میشوند که کاربران با نگاه کردن متوجه محتویات کلی میشوند کلیدواژه های خود را در سرخط ها یا Headline ها نیز استفاده کنید.

محتوا یا Content

باید کلید واژه های که انتخاب کردیدرا در متن صفحه وب سایت قرار دهید اما توجه کنید که نباید بیشتر از تعداد طبیعی باشد زیرا اگر تعداد کلیدواژه های استفاده شده زیاد باشد در seo تاثیر می گذارد.

توضیحات سایت –Meta Description

متاتگ نوضیحات توسط موتورهای جستجو قابل دیدن می باشند. تگ توضیحات همان توضیحاتی که در زیر لینک قرار دارد می باشد. سعی کنید کلمات کلیدی را در بخش اول توضیحات قرار دهیدزیرا موتورهای جستجو به پنجاه کلمه اول توضیحات نگاه می کنند.

متن لینک –Anchot Text

متن لینک ها و یا Anchor Text  بسیار مهم هستند .استفاده از کلمات کلیدی موجب میشودتوجه موتورهای جستجو جلب شود

نام تصویر و تگAlt

موتورهای جستجو از جمله گوگل هنوز نمیتوانند محتویات تصاویر را شناسایی کنند برای همین یکی دیگر از مکان های مهم برای قرار دادن کلمات کلیدی در تصاویر و تگ alt می باشد. زیرا Google Image یکی ازابزارهای موتور گوگل می باشد که این ابزار در بالارفتن رتبه سایت کمک می کند.

قرار دادن کلمه کلیدی در آدرس صفحه

قرار دادن کلمات کلیدی در در آدرس صفحه موجب میشود که آدرس سایت به عنوان Anchor text  شناخته شود که باعث میشود در سئو سایت موثر واقعه شود.

لینک های خارجی و لینک های داخلی

قراردادن لینک های داخلی و خارجی یکی عوامل مهم در سئو سایت می باشد و قراردادن کلمات کلیدی در این لینک ها بسیار تاثیر گذار است . قرار دادن منابع برای کاربران و موتورهای جستجو بسیار ارزشمند است

استفاده از کلمه کلیدی در توضیحات متا

قرار دادن کلمات کلیدی در توضیحات متا باعث تشخیص آنها توسط موتورهای جستجو میشود. اگر در جمله بندی توضیحات متا دقت کنید و از کلمات کلیدی استفاده کنید مورد توجه کاربران قرار می گیرد.

کلمه کلیدی در تگ H1، H2 و …

کلمات کلیدی موجود در تگ های h2،h1و…. نقش بسیاری در سئو سایت دارد اما اجباری نیست که از این تگ ها استفاده کنید ولی باید کاری کرد که موتورهای جستجو کلمات کلیدی را تشخیص بدهد.

برچسب‌ها, , , , , , ,

دیدگاه بگذارید

avatar
wpDiscuz
نماد اعتماد الکترونیکی
مشاوره طراحی سایت
ضمن تشکر از انتخاب شما
به زودی با افتخار تماس میگیریم